עיצוב סביבת למידה

חינוך הוא מרכיב כל כך חשוב ומרכזי בעתיד של הילדים שלנו ואנו צריכים לעשות הכל בכדי להבטיח כי כל ילד יקבל את החינוך הטוב ביותר. חינוך זה הרבה יותר מאשר רק תכנית הלימודים או המורה שמלמד אלא גם סביבת הלימודים שהילד לומד בה. כיום ברור כי לעיצוב סביבת הלימודים ישנה חשיבות מרכזית בחינוך ילדינו ולהצלחתם בבתי הספר. 


מה הקשר בין הישגים חינוכיים לבין עיצוב סביבת למידה?
תחשבו על עצמכם, האם הייתם רוצים לעבוד במקום אשר לא נעים ומטופח מבחינה ויזואלית? באותה מידה הילדים שלכם לא יכולים ללמוד בסביבת לימודים שלא מושקעת. על כן ניתן לומר כי יש קשר ישיר בין עיצוב סביבת למידה ובין ההצלחה של הילדים שלכם וההישגים החינוכיים שלהם. גם המורה הטוב ביותר לא יצליח ללמד אם אין לו את הסביבה הפיזית המתאימה וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון. אם אנחנו רוצים לגדל את דור המחר אנחנו חייבים להשקיע בו היום וחלק מרכזי בכל השקעה כזאת זה הסביבה שבה הילדים לומדים ואת זאת כל גורם חינוכי צריך לקחת בחשבון ממנהל בית ספר, ראש עיר ועד שדרת הניהול של משרד החינוך.


האם לתת למורים מקום בהחלטה כיצד לעצב סביבת למידה?
אחת השאלות החשובות ביותר היא כיצד נכריע מהי סביבת הלימוד הטובה ביותר? כיצד נבצע עיצוב סביבת לימוד ברמה גבוהה? אין ספק כי יש הרבה מאוד גורמים אשר יכולים לחוות דעה בנושא זה, אך אין גם ספק כי כל תכנון וכל החלטה צריכים לקחת בחשבון את הדעה של המורים. המורים הם אלה אשר עתידים לבלות את הזמן הרב ביותר בין כותלי הכיתה והם אלו אשר יש להם פעמים רבות ניסיון עשיר בתחום הזה. על כן ניתן לומר כי כל תכנון צריך לקחת בחשבון את הדעה של המורים ולהתחשב בה בכדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר בנושא זה.


ב״יצירתי״ אנחנו שמים דגש על שיתוף פעולה ועבודה בצוות ואנו עושים מאמץ להיות קשובים ביותר לרצון ההנהלה וצוות המורים.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לקביעת פגישת ייעוץ ראשונה ללא תשלום >>>

העברת מסרים לימודיים דרך עיצוב

ניתן להגיד כי הנושא של העברת מסרים לימודיים דרך עיצוב חזותי נכנס בענק למסגרת הלימודית כמו בשאר התחומים בחיינו ונראה כי התופעה הזאת רק תלך ותתגבר בזמן הקרוב בעולם האינטרנט והרשתות החברתיות. 


חשיבות העברת מסרים לימודיים דרך עיצוב נכונה
עלינו לדעת כי בית הספר צריך להיות מקום שמח ומזמין אשר התלמידים באים אליו בחיוך ואשר גורם להם הרגשה טובה ובטוחה  כאשר הם נכנסים אליו. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי בתחום של העברת מסרים לימודיים דרך עיצוב אנחנו צריכים להשתמש בצבעים שמחים  וזאת בכדי לשדר לילדים הנאה ושמחה ותוך כדי כך להצליח להעביר בצורה ויזואלית את התכנים הנלמדים בכיתות וכמובן להתאים את עיצוב החלל לגילאי הילדים שנמצאים באותו המרחב.


ידע – המפתח בשביל העברת מסרים לימודיים דרך עיצוב הסביבה הלימודית
עליכם להבין כי כאשר אנחנו מדברים על העברת מסרים לימודיים דרך עיצוב הדבר דורש ידע עצום, מחקר מעמיק והבנה מקצועית גדולה. על כן ממש לא כל אחד יכול לעצב את בית הספר בצורה הנכונה בכדי להעביר מסרים חינוכיים. אתם צריכים לפנות אל מומחה בתחום אשר יש לו ידע רב וזאת בכדי להבטיח כי העיצוב יתבצע בצורה החכמה והנכונה ביותר שיש. 


בחברת ״יצירתי״ ישנו צוות נרחב ומיומן של בעלי מקצוע, החל מיועצים, מעצבים גרפיים, מומחים לתקשורת חזותית ועד אנשי ביצוע מומחים בשיפוץ והתקנות.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לקביעת פגישת יעוץ ראשונה ללא תשלום >>>


השפעת הסביבה המעוצבת על האווירה בבית הספר

הדינמיקה בין המורים והתלמידים בבית הספר היא חשובה ביותר ויש לה השפעה אדירה על ההצלחה של התלמידים בבית הספר והאווירה השוררת במקום. בכדי להבטיח כי תהיה בבית הספר אווירה טובה וכי הן המורים והן התלמידים יצליחו לממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם אנחנו חייבים לקחת בחשבון את הסביבה הויזואלית בבית הספר. ככל שהסביבה הלימודית תהיה מעוצבת ונעימה יותר כך האווירה בבית הספר תהיה נעימה יותר וזהו משהו שאין עליו עוררין.

בחירת הצבעוניות בבית הספר

נראה כי אחד הדברים החשובים  מבחינה עיצובית הוא הצבעים שישלטו בעיצוב בית הספר. החל מן הצבעים שבהם נשתמש לעיצוב הלוחות שיחפו את קירות בית הספר, זה ממשיך בצבעים אשר נבחר לריהוט בבית הספר כמו השולחנות, הספסלים והכיסאות, המשחקים הלימודיים. וזה ממשיך בעוד שלל של בחירת צבעים מהפרט הקטן ביותר ועד הגדול ביותר. על כל אלו אנו חייבים לתת את הדעת בכדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר והחכמה ביותר שיש בנוגע לעיצוב הסביבה הלימודית  בבית הספר.

בחברת יצירתי ישנו צוות נרחב של יועצים ומעצבים בעלי נסיון נרחב בתחום עיצוב סביבות הלמידה לבתי ספר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לתיאום פגישת יעוץ ראשונה ללא עלות >>>עיצוב מרחבים בבתי ספר

בית הספר הוא אחד המוסדות החשובים ביותר בחיינו. בית הספר לא רק אחראי על לימוד הילדים מקצועות כמו מתמטיקה או אנגלית אלא גם מעניק לילדים נדבכים נוספים כמו חיזוקים חיוביים, התמודדות עם לחץ, הבחנה בין טוב לרע ועוד. אין ספק כי הרבה מאוד דברים משפיעים על הילדים שלנו כאשר הם בבית הספר החל מצוות המורים שלהם, הילדים שאתם הם נמצאים ומערכי השיעור. אך נראה כי אחד הדברים החשובים אשר לא זוכים למספיק תשומת לב הוא נושא עיצוב המרחב בבית הספר. מחקרים הראו כי בתי ספר אשר השקיעו בעיצוב המרחב הלימודי השפיעו על הילדים בצורה דרמטית וקבעו במידה רבה את מידת ההנאה של התלמידים בבית הספר והרצון שלהם לשתף פעולה ואף הגבירו את המוטיבציה להצליח בלימודים.


עצבו את החלל בהתאם לחדר 
אנו צריכים להבין כי הנושא של עיצוב המרחב משפיע על המוטיבציה של הילד, על האושר שלו, על ההשקעה שלו בבית הספר ועל עוד שלל נתונים לא פחות חשובים ומשמעותיים. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי אתם צריכים להתאים את חלל החדר למי שנמצא בו לנושא הנלמד באותו המרחב. יש הבדל גדול בין עיצוב כיתה ובין עיצוב של חדר היועצת החינוכית, יש הבדל בין עיצוב כיתת מדעים ובין עיצוב של כיתת אומנות או אנגלית. כאשר אתם באים לעצב את הכיתה אתם צריכים לחשוב לעומק על החדר שאותו אתם מעצבים תוך התחשבות בנושאים הנלמדים, גילאי הילדים, צפי לטווח הארוך ועוד..


תנו למומחים לעצב את החלל בבית ספרכם
לאחר שהבנו כי הנושא של עיצוב מרחבים ע"פ נושאים בבית הספר הוא חשוב. אין ספק כי הביצוע דורש ידיים מקצועיות ומנוסות וזאת בכדי להבטיח גם עיצוב מושך ואסתטי וגם עיצוב פרקטי ועמיד לאורך זמן.

 

בחברת ״יצירתי״ אנו מתמחים בעיצוב חללים בכל גודל וע״פ כל נושא שיידרש. ברשותנו צוות נרחב של יועצים, מתכננים, מעצבים גרפיים, בתי דפוס ומתקינים. 
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לקביעת פגישת יעוץ ראשונה ללא תשלום >>>:הגשמת החזון שלך מתחילה כאן

:פרטי קשר

טלפון
דוא״ל
כתובת

052-273-2362

כצנלסון 7, נס ציונה, מיקוד 7403907